Buss Plus
Buss Plus
İşlem Yapılıyor
Singapur Para Yönetimi'nden Blok Zincirine Destek
Ekonomi Finans Teknoloji

Singapur Para Yönetimi'nden Blok Zincirine Destek

23 Eylül 2018 Pazar
1

Geçtiğimiz hafta Singapur Blockchain Haftası gerçekleşti. Blok zinciri teknolojisine dair şirketlerin güncelleri paylaşıldı, ancak en ilginç güncelleme Singapur Para Yönetimi'nden (MAS) geldi.

Finan regülatörleri, kripto-para birimi ile ilgili görüşlerini açık bir şekilde tartıştı ve yerel olarak blok zinciri teknolojisini geliştirilmesinin planları tartışıldı.

Singapur, tarihsel olarak Güneydoğu Asya'da bir finans merkezi olmuştur, ancak şimdi yavaş yavaş Asya'nın kripto merkezi haline gelmektedir.

Asya'nın ve hatta dünyanın diğer ülkeleri ile karşılaştırıldığında, Singapur'daki regülatörler blok zinciri ve kripto para birimi ile ilgili daha eğitimli, konu hakkında iyi bilgilendirilmiş ve daha şeffaftır.

Düzenleyici belirsizlikler Güneydoğu Asya'da, Kore ve Japonya'da hâlâ sürerken, MAS, dijital “token” teklifleri ve ihraçlarına menkul kıymet yasalarının uygulanmasını gösteren “Dijital Token Teklifi Rehberi” adlı görüşünü yayınladı. Singapurlu regülatörler, Asya'da 1965'te Lee Kuan Yew tarafından kurulduğu ilk günlerden bu yana Asya'da düzenleyici ve ekonomik standartlara öncülük ediyorlar.

Bussplus
Bussplus
Kayıt ol Giriş
Sosyal medya ile giriş
ya da
Giriş
Şifremi kaybettim?
Kayıt ol Giriş
Sosyal medya ile kayıt ol
ya da
Kayıt ol Giriş
Gönder